Skoda Superb: Zasada działania

Rys. 214 Miejsce montażu czujników radarowych
Rys. 214 Miejsce montażu czujników radarowych

System za pomocą czujników radarowych nadzoruje obszar obok pojazdu i za pojazdem przy szybkości powyżej ok. 15 km/h. Jednocześnie mierzona jest odległość i różnica prędkości między Państwa pojazdem a innymi pojazdami w kontrolowanym obszarze.

W przypadku wykrycia pojazdu w "martwej strefie", system informuje o tym pojeździe za pomocą lampki kontrolnej   w lusterku zewnętrznym.


Czujniki radarowe

Czujniki radarowe (zwane dalej krótko czujnikami) znajdują się pod tylnym zderzakiem rys. 214 i są niewidoczne z zewnątrz.

Czujniki nadzorują sąsiedni pas lewy i prawy podczas jazdy po pasie o standardowej szerokości.

Ograniczenie systemu

System nie jest w stanie rozpoznać za pomocą czujników konkretnej szerokości pasa ruchu. Dlatego w następujących przypadkach może nastąpić ostrzeżenie.

UWAGA

W przypadku zderzenia lub uszkodzenia tyłu pojazdu czujnik może zostać uszkodzony albo przesunięty. Może to prowadzić do powstawania zakłóceń w działaniu czujnika - ryzyko wypadku! Zlecić sprawdzenie pojazdu w specjalistycznej stacji obsługi.

Obszar przed czujnikiem i wokół niego nie może być zasłonięty żadnymi przedmiotami. Może to zakłócić działanie systemu.

OSTROŻNIE

Asystent "kontroli martwego punktu"

Asystent "kontroli martwego punktu" (zwany dalej krótko systemem) zwraca uwagę na pojazdy jadące w tym samym kierunku po sąsiednim pasie i znajdujące s ...

Sytuacje drogowe i ostrzeżenia

Rys. 215 Sytuacja drogowa / lampka kontrolna w lewym lusterku zewnętrznym zwraca uwagę na sytuację drogową Rys. 216 Sytuacja drogowa / lampka kontrol ...

Categorie