Skoda Superb: Odryglowanie / zaryglowanie - KESSY

Skoda Superb –> Obsługa –> Odryglowanie i otwieranie –> Odryglowanie i zaryglowanie –> Odryglowanie / zaryglowanie - KESSY

Rys. 39 Klamka drzwi przednich
Rys. 39 Klamka drzwi przednich

System KESSY (Keyless Entry Start Exit System) umożliwia odryglowanie i zaryglowanie drzwi samochodu bez aktywnego użycia kluczyka rys. 39.

Czujniki odryglowania lub zaryglowania znajdują się w uchwycie na drzwiach przednich.

Odryglowanie


Zaryglowanie


Podczas odryglowywania albo zaryglowania kluczyk musi znajdować się w odległości maks. 1,5 m od uchwytu drzwi przednich.

Zaryglowanie

W samochodach wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów przed zaryglowaniem samochodu należy ustawić dźwignię sterującą w położenie P.

Zaryglowanie pojazdu z zewnątrz przy wyłączonym zapłonie nie jest możliwe.

Po zaryglowaniu samochodu, w ciągu następnych 2 sekund nie jest możliwe jego odryglowanie przez chwycenie klamki drzwi. Dzięki temu można sprawdzać, czy samochód jest zaryglowany.

Ochrona przed przypadkowym zatrzaśnięciem kluczyka wewnątrz samochodu

Jeżeli którekolwiek drzwi zostaną zamknięte dopiero po zaryglowaniu samochodu, a kluczyk którym zaryglowano pojazd znajduje się w kabinie pojazdu, samochód zostanie automatycznie odryglowany. Po ponownym odryglowaniu następuje czterokrotne mignięcie kierunkowskazów. Jeżeli w ciągu 45 s nie zostaną otwarte żadne drzwi, pojazd jest automatycznie ponownie ryglowany.

Jeżeli pokrywa bagażnika zostanie zamknięta dopiero po zaryglowaniu samochodu, a kluczyk którym zaryglowano pojazd znajduje się w bagażniku, pokrywa bagażnika zostanie uchylona (częściowo otwarta). Ponowne uchylenie pokrywy jest potwierdzane czterokrotnym mignięciem kierunkowskazów. Pokrywa bagażnika pozostaje uchylona (częściowo otwarta).

Na wyświetlaczu tablicy rozdzielczej pojawia się następujący komunikat.

M. Kluczyk w samochodzie.

S. KLUCZYK W SAMOCHODZIE

OSTROŻNIE

Odryglowanie / zaryglowanie za pomocą kluczyka z pilotem zdalnego sterowania

Rys. 37 Kluczyk: pilot zdalnego sterowania / KESSY Funkcja i opis kluczyka rys. 37 odryglowanie samochodu zaryglowanie samochodu W zależności od wyposażenia ...

Zaryglowanie / odryglowanie pojazdu przyciskiem centralnego ryglowania

Rys. 40 Przycisk centralnego ryglowania Jeżeli samochód nie został zaryglowany z zewnątrz i nie są otwarte żadne drzwi, można go odryglow ...

Categorie