Skoda Superb: Żaluzja chłodnicy

Skoda Superb –> Jazda –> Ruszanie i jazda –> Docieranie i jazda ekonomiczna –> Żaluzja chłodnicy

Żaluzja chłodnicy (nazywana dalej krótko żaluzją) pomaga redukować szkodliwe emisje i emisję CO2 oraz oszczędzać paliwo.

Kiedy system rozpozna możliwość zmniejszenia ilości powietrza płynącego do chłodnicy, zamknie żaluzje. Dzięki temu zredukowany zostanie opór powietrza w przednim obszarze samochodu.

Żaluzje znajdują się między kratą w przednim zderzaku a chłodnicą.

Jeżeli przy ograniczeniu działania żaluzji osiągnięta zostanie prędkość jazdy wynosząca około 150 km/h, na wyświetlaczu tablicy rozdzielczej pojawi się poniższy komunikat.

M. Usterka: żaluzja chłodnicy. Funkcja ograniczona.

S. FUNKCJA ZALUZJI CHŁODNICY OGRANICZ_

Po pojawieniu się powyższego komunikatu maksymalna prędkość pojazdu zostanie automatycznie ograniczona do około 170 km/h.

Kiedy komunikat ten pojawia się w zimie, przyczyną może być lód lub śnieg w obszarze żaluzji. Po stopieniu się lodu lub śniegu żaluzje będą znowu sprawne.

Jeżeli przyczyną ograniczenia działania żaluzji nie jest lód czy śnieg, należy zwrócić się o pomoc do specjalistycznej stacji obsługi.

Funkcja DriveGreen

Rys. 172 Wskazania na wyświetlaczu urządzenia Infotainment Funkcja DriveGreen (nazywana dalej krótko DriveGreen) ocenia na podstawie informacji o sposobie ja ...

Unikanie uszkodzeń samochodu

W tym rozdziale instrukcji obsługi podano ważne informacje dotyczące unikania uszkodzeń samochodu podczas jazdy. ...

Categorie