Citroen C5: Wspomaganie ruszania na pochyłej drodze

Citroen C5 –> Jazda –> Wspomaganie ruszania na pochyłej drodze

Podczas ruszania na pochyłej drodze system utrzymuje pojazd unieruchomiony przez krótką chwilę (około 2 sekundy), wystarczającą do przeniesienia stopy z pedału hamulca na pedał przyspieszenia.

Funkcja ta działa wyłącznie wtedy, gdy:

Funkcji wspomagania ruszania na pochyłej drodze nie można wyłączyć.

Działanie

Działanie


Podczas ruszania pod górę, gdy samochód jest zatrzymany, po zwolnieniu pedału hamulca zostaje on na chwilę unieruchomiony:

Nie opuszczać samochodu podczas fazy chwilowego unieruchomienia samochodu za pomocą układu wspomagania ruszania na pochyłej drodze.

W przypadku konieczności wyjścia z samochodu przy pracującym silniku ręcznie zacisnąć hamulec postojowy i sprawdzić, czy lampka kontrolna hamulca postojowego (w zestawie wskaźników) jest zapalona na stałe.

Działanie


Podczas ruszania pod górę tyłem, gdy samochód jest zatrzymany i włączony jest wsteczny bieg, po zwolnieniu pedału hamulca zostaje on na chwilę unieruchomiony.

Usterki działania

W razie wystąpienia jednego z tych przypadków należy szybko skontaktować się z ASO sieci CITROËN lub z warsztatem specjalistycznym.   ...

Manualna 6-biegowa skrzynia biegów

Włączanie 5. lub 6. biegu Przestawić dźwignię zmiany biegów maksymalnie w prawo, aby prawidłowo wybrać 5. lub 6. bieg. Nieprzes ...

Categorie