Citroen C5: Pomoc przy parkowaniu

Citroen C5 –> Jazda –> Pomoc przy parkowaniu

System ten wykrywa przeszkody (ludzi, pojazdy, drzewa, barierki...) znajdujące się z tyłu za samochodem, ale niemożliwe jest wykrycie przeszkód znajdujących się tuż pod zderzakiem.

Obiekt, taki jak palik oznaczenia robót drogowych lub inny podobny przedmiot, może być wykryty na początku manewru, ale może być niewykrywalny po dojechaniu blisko przeszkody.

System pomocy przy parkowaniu nie może w żadnym wypadku zwalniać kierowcy od zachowania ostrożności.

Przy złej pogodzie lub w okresie zimowym należy zwracać szczególną uwagę, czy czujniki odległości nie są pokryte warstwą błota, lodu lub śniegu. Po włączeniu biegu wstecznego sygnał dźwiękowy (długi sygnał) informuje o prawdopodobnym zabrudzeniu czujników.

Gdy samochód porusza się z prędkością niższą niż około 10 km/h, niektóre źródła dźwięku (motocykl, ciężarówka, młot pneumatyczny...) mogą spowodować włączenie się sygnału dźwiękowego pomocy przy parkowaniu.

Pomiar wolnego miejsca

System pomiaru wolnego miejsca do parkowania pomiędzy dwoma pojazdami albo przeszkodami. Zadaniem tej funkcji jest zmierzenie wielkości wolnego miejsca i przekaza ...

Działanie

Z przodu i/lub z tyłu System ten składa się z czujników odległości zainstalowanych w zderzaku przednim i/lub tylnym. System pomocy przy parkowan ...

Categorie