Citroen C5: Belki dachowe

Citroen C5 –> Informacje praktyczne –> Belki dachowe

Ze względu na konstrukcję samochodu, dla Państwa bezpieczeństwa i w celu uniknięcia uszkodzenia dachu oraz tylnej klapy, wymagane jest stosowanie wyłącznie belek dachowych przetestowanych i zatwierdzonych przez firmę CITROËN.

Niezależnie od typu ładunku przewidzianego do przewozu na dachu (bagażnik rowerowy, bagażnik na narty...) należy koniecznie dodać poprzeczne belki dachowe. Jakiekolwiek zaczepianie, mocowanie do elementów innych niż belki dachowe jest bezwzględnie zabronione.

Zalecenia

Maksymalna wartość obciążenia rozłożonego na belkach dachowych (w przypadku ładunków o wysokości nie większej niż 40 cm; oprócz bagażnika rowerowego): 80 kg.

Jeżeli wysokość ładunku przekracza 40 cm, należy dostosować prędkość jazdy do profilu drogi, tak aby nie uszkodzić belek dachowych oraz punktów mocowania na dachu.

Prosimy stosować się do przepisów obowiązujących w danym kraju odnośnie do przewozu ładunków dłuższych niż pojazd.

Zaślepka

W przypadku holowania należy koniecznie zdjąć zaślepkę na zderzaku przednim, jak również uszczelkę pokrywy silnika, jeżeli samoc ...

Zabezpieczenie w okresie zimowym

Urządzenie zdejmowane, umożliwiające zabezpieczenie przed zasysaniem cząstek śniegu, które mogłyby zatkać filtr powietrza. Silnik Diese ...

Categorie